הפעילות שלנו
סדנאות מכנה משותף מסייעות לתלמידות ולתלמידים לפתח מודעות וחשיבה ביקורתית כלפי תפיסות מגדריות סטריאוטיפיות, ומעניקות להם/ן כלים לעצב את משמעות הנשיות, הגבריות והאנושיות עבורם/ן, באופן מושכל.
- סדנאות מכנה משותף מושתתות על ידע אקדמי רחב ועדכני בתחומים פסיכולוגיה, מדעי המוח, סוציולוגיה, חינוך ומגדר.
- תכני הסדנאות מאושרים ע"י משרד החינוך וזכו לשבחים מצד בתי ספר ותלמידים/ות.
- בכל סדנה נפתח ביישור קו לגבי מושגים רלוונטיים, נעשה את ההבחנה בין מין ומגדר ונציג את השפעת הסטריאוטיפים עלינו, תוך מיקוד בסטריאוטיפים מגדריים.
- סדנאות מכנה משותף מועברות על ידי מנחים/ות, שבנוסף להכשרתם/ן וללהט שלהן/ם לדון בתכנים אלו, הינם/ן דמויות שוברות סטריאוטיפים ובכך מהוות ומהווים מודלים לחיקוי כל אחד/ת בתחומו/ה. השימוש של צוות המדריכים/ות בסיפורים האישיים שלהם/ן ממחיש את הידע התיאורטי ומחבר את המשתתפות והמשתתפים לדילמות השונות.
- פנייה לשני המינים – הסטריאוטיפ המגדרי מגביל את כולנו, גברים ונשים כאחד. על כן, תהליך השינוי למען שוויון מגדרי בחברה, צריך להיעשות בשיתוף פעולה של כלל חבריה.
- עד 20 משתתפים/ות – על מנת לאפשר דיון והתייחסות אישית לנושא.
ב"מכנה משותף" כתשעים מתנדבות/ים. המדריכים/ות שלנו מעבירים/ות סדנאות לנערים/ות בכיתות ח' ומעלה, לצוותי הוראה ולקהל הרחב, וכן פעילים/ות בפעילות הסברתית חינוכית במדיה החברתית.
בשנות הלימודים התשע"ד-התשע"ו נפגשנו עם כ-7000 תלמידות ותלמידים ועם כ200 מורים/ות באזור המרכז, בירושלים ובפריפריה.
בנוסף לפעילות החינוכית בכיתות הלימוד, אנחנו פועלים/ות באפיק הסברתי שמטרתו חיבור אקדמיה-קהילה בתחום הסטריאוטיפים המגדריים. הפעילות כוללת ניהול עמוד פייסבוק, חשבון אינסטגרם, ערוץ יוטיוב, בלוג, הרצאות לקהל הרחב ולארגונים וכנס שנתי בנושא.